Достапни линкови

Хезболах и Израел си разменуваат закани


Висок официјален претставник на милитантната група Хезболах соопштил дека имаат список со цели во Израел кои ќе ги напаќаат во некоја идна војна. Соопштенето од Хезболах е одговор на изјавите на израелски воени лица кои објавија дека имаат мапи и фотографии на мрежаата на Хезболах , на нивните скривалишта и командните центри во Либан . Израел и Хезболах си разменуваат закани во последните неколку месеци.
XS
SM
MD
LG