Достапни линкови

САД во одбрана на размената на шпиони


Американскиот главен обвинител Ерик Холдер денеска ја бранеше размената на шпионите меѓу Русија и САД, при што беа заменети 10 осомничени за шпионажа за Русија , а Русиај испорача 4 осудени дека шпионирале за САД. Според Холред размената била од голема важност . Холдер изјавил и дека на децата на руските агенти од кои некои се американски државјани им било дозволено да се вратат во Русија.
XS
SM
MD
LG