Достапни линкови

Израел нема да дозволи либискиот брод да дојде до Газа


Израелските официјални лица соопштиле дека на либискиот брод кој носи помош за Газа нема да му биде дозволено да влезе во појасот. Израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак изјавил дека на секој обид да се влезе во Газа ќе гледаат како на непотребна провокација. Се уште нема прецизни информации каде е бродот во моментот. Директорот на организацијата која ја организира помошта, Јосеф Савани изјавил дека тие не сакаат да предизивикаат никакви провокации , само сакаат да однесат 2.000 тони храна и лекови за Газа
XS
SM
MD
LG