Достапни линкови

Судија убиен, а двајца полицајци повредени во Дагестан


Еден судија е убиен а двајца полицајци се повредени во два одвоени инциденти во рускиот регион Дагестан. Властите соопштуваат дека вчера го пронашле застреланото тело на судијата во неговиот автомобил. А двајцата полицајци се повредени утрово во експлозија на бомба.
XS
SM
MD
LG