Достапни линкови

„Галичка свадба“ по 47 пат


Галичник денеска по 47. пат е домаќин на традиционалната Галичка свадба. Годинашните младенци почнувајќи од вчера ги поминуваат сите обичаи кои се вековна традиција за Галичката свадба. Традиционалната манифестација, и годинава привлече илјадници посетители од земјава и од странство.
XS
SM
MD
LG