Достапни линкови

Во БиХ запленети 6,5 килограми хероин


Полицијата во Босна и Херцеговина уапсила 12 луѓе и запленила 6,5 килограми хероин во акција за борба со трговија на дрога, пренесуваат медиумите во БиХ. При полициската акција насловена „Неретва“ биле претресени 13 објекти во кои е пронајден хероинот и муниција. Акцијата Неретва започнала пред два и пол месеци.
XS
SM
MD
LG