Достапни линкови

Петмина американски војници загинаа во Авганистан


Пет американски војници билe убиени денеска во одвоени напади во Авганистан, соопштуваат од мисијата ИСАФ. Тројца биле убиени во источен Авганистан во бомбашки напад, двајца во јужниот дел на земјата во одвоени бомбашки напади. Минатиoт месец загинаа 102 војници на заедничките сили во Авганистан, што го направи најсмртоносен месец од почетокто на војната во 2001-та.
XS
SM
MD
LG