Достапни линкови

Кражби и уапсени за дрога на Егзит


На вториот ден од одржувањето на фестивалот Егзит во Нови Сад, полицијата одзела поголемо количество дрога од посетителите и привела 20 странски државјани за поседување дрога, соопштила тамошната полиција. Но освен проблемите со дрогата, од полицијата соопштуваат дека имало проблеми и со кражби на Петроварадинската тврдина каде се одржува фестивалот. На вториот ден од фестивалот, на тврдината има околу 35 илјади посетители соопштува полицијата.
XS
SM
MD
LG