Достапни линкови

Одложена расправата за поголеми овластувања на Јанукович


Парламентот на Украина ја одложија до септември расправата за предлогот за зголемување на овластувањата на претседателот. Приврзаниците на претседателот Виктор Јанукович бараа денска да се донесат уставните измени и да се тргнат ограничувањата на претседателот кои беа донесени во 2004-та. Но неколку парти се спротиставија на барањето и ја одложија расправата.
XS
SM
MD
LG