Достапни линкови

Талибанците во Авганистан убиле 11 Пакестинци


Авганистанските Талибанци убиле 11 Пакистанци кои навлегле на авганистанска територија на својот пат кон дома. Портпаролот на локалната полиција соопштил дека Талибанците отвориле оган врз автобусот кој носел патници кои оделе од Курам до Пешевар, преку Авганистан.
XS
SM
MD
LG