Достапни линкови

Русија и Јапонија ќе градат станица за гас


Русија и Јапонија се согласија да изградат станица за експлоатација на природен гас во рускиот далечен град Владивосток. Се очекува договорот да биде потпишан во ноември кога рускиот претседател Дмитри Медведев ќе ја посети Јапонија за да присуствува на азиско-пацифичкиот економски самит. Кога станицата ќе биде готово Јапонија ќе добива по 5 милиони тони течен гас годишно.
XS
SM
MD
LG