Достапни линкови

Семејтвото на „шпионот“ Сутјагин се уште нема глас од него


Семејството на научникот Игор Сутјагин кого Русија го обвини дека е шпион за Соединетите држави, соопштува дека се уште не слушнале ништо за него , и еден ден по ослободувањето. Братот на Сутјагин не знае зошто тој ако е слободен човек се уште не се појавил. И адвокатката на научникот не соопштила детали, тука изјавила дека допрва треба да се слушне со својот клиент. Се верува дека Сутјагин е меѓу четворицата осудени дека се шпиони кој Русија ги замени за руските шпиони кои беа уапсени во САД. Според британските медиуми Сутјагин и Сергеј Скрипал се на пат кон Британија
XS
SM
MD
LG