Достапни линкови

Австралиски војник загина во Авганистан


Еден австралиски војник загина денска во експлозија на бомба во Авганистан. Тој е шестиот војник од Австралија кој загина во изминатиот месец. Австралија има 1.500 војници во Авганистан во рамките на НАТО мисијата. Од почетокот на војната досега загинале 17 австралиски војници.


XS
SM
MD
LG