Достапни линкови

Нема размена на територии меѓу Србија и Косово, изјави Тачи


Косовскиот премиер Хашим Тачи ја ислучи можноста за нови преговори за статусот на Косово и за евентуална размена не територии меѓу Приштина и Белград. Тоа прашање е затворено, изјави Тачи, коментирајќи ги пишувањата на некои приштински и белградски медиуми дека Белград планира да и предложи на Приштина нови преговири, кои би вклучиле и договор за размена на територии.
XS
SM
MD
LG