Достапни линкови

775 индентификувани жртви од Сребреница ќе бидат погребани в недела


Илјадници луѓе денеска во Сарево ги испратија посмртните останки на 775 луѓе од маскарот во Сребреница во јули 1995-та година. Телата на идентификуваните, пронејдени во масовна гробница ќе бидат погребани во недела во меморијалниот центар во близина на Сребреница на 15 годишнината од масакрот, во кој беа убиени околу 8 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG