Достапни линкови

Над 50 мртви во бомбашки напад во Пакистан


Според безбедносни извори бомбаш самоубиец убил над 50 а ранил околу 100 лица во пакистанкиот регион Мохманд, во близина на границата со Авганистан. Мохманд е една од неколкуте области каде се кријат Ал Каеда и Талибанците против кои пакистанската армија превзеде акција, но не успеа да ги исчисти.
XS
SM
MD
LG