Достапни линкови

45 загинати во самоубствен напад во Пакистан


Најмалку 45 луѓе загинале во самоубиствен бомбашки напад во пакистанкиот регион Мохманд, во близина на границата со Авганистан. Нападот го извршил мотоциклист, при што биле повредени околу 100 луѓе.
XS
SM
MD
LG