Достапни линкови

Во Хонг Конг и Кина запленети милијарда долари од обложувалници


Полицијата во Хонг Конг и во јужна Кина разбила голем синџир на обложувалници, главно за натпревари на Светското Првенство во фудбал во Јужна Африка. Во акцијата биле запленети околу милијарда долари, а околу 120 луѓе биле уапсени.
XS
SM
MD
LG