Достапни линкови

Руските шпиони од САД на пат кон Москва


Американските медиуми јавија дека десетмината обвинети руски шпиони ги напуштиле Соединетите американски држави. Агенцијата „Асошиејтед Прес“, повикувајки се на неименувани извори од полицијата, јави дека десетмината обвинети за шпионажа се на пат кон Москва. Информацијата доаѓа по веста дека рускиот претседател Димитриј Медведев амнестирал четворица осомничени во Русија за контакт со западни разузнавачки агенции.
XS
SM
MD
LG