Достапни линкови

Претседателот на собранието на Србија во посета на Македонија


Претседателот на Народното собрание на република Србија Славица Ѓуќиќ од денеска е во дводневна официјална посета на Македонија. Предвидено е таа да се сретне со нејзиниот македонски колега Трајко Вељановски и со членовите на пратеничката група во македонското Собрание за соработка со парламентот на Србија.
XS
SM
MD
LG