Достапни линкови

Започнува размената на обвинети за шпионажа меѓу Русија и САД?


Руските новински агенции соопштуваат дека Игор Сутјагин, научникот кого Русија го обвини дека шпионира за САД, веројатно е ослободен и е виден во Виена. Неговата адвокатка соопштила дека се водат преговори за евентуална размена на научникот со некој од обвинетите дека шпионирале за Русија , кои беа уапсени неодамна во Соеднитетие држави и еден во Кипар. На дел од осомничените се очекува да им се суди во судот во Њујорк.
XS
SM
MD
LG