Достапни линкови

Ахмадинеџад се приклучи на самитот на Д-8 во Ниргерија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска им се придржужи на своите колеги, лидерите на муслимански земји од групата Д-8 кои одржуваат состанок во Нигерија. На Сосатнокот во Абуџа, лидерите разговараат за начинот на кој да ги подобрат економските и трговските врски. Во Групата Д-8, членуваат Бангладеш, Египет, Индонезија, Иран, Малезија, Нигерија, Пакистан и Турција, со вкупно население од 930 милиони луѓе
XS
SM
MD
LG