Достапни линкови

НАТО загрижени за ситуацијата во северно Косово


НАТО е многу загрижен за ситуацијата во северниот дел на Косово, соопштил командантот на силите на КФОР Маркус Бентлер. Тој повикал сите граѓани да се воздржат од какви и да било насилнички активности. Бентлер изјавил дека треба да се уапсат сите луѓе кои се одговорни за експлозијата за време на протестот на Србите заради отворањето канцеларија на косовската влада во северниот дел на Косовска Митровица, кога еден човек загина.
XS
SM
MD
LG