Достапни линкови

Бомбашки напади во Багдад, 15 мртви


Расте бројот на загинати при денешните бомбашки напади во Багдад , на крајниот ден од прославата на шиитски празник. Светските медиуми пренесуваат дека денеска загинале 15 луѓе на неколку локаци во градот. И вчера имаше напади во Багдад при што загинаа 60 луѓе, најголемиот дел од нив загинаа во бомбашки напади . Се уште никој не презел одговорност за нападите, но за слични вакви инциденти во минатото , одговорност преземаа сунитските екстремисти , кои шиитите ги сметаaт за неверници.
XS
SM
MD
LG