Достапни линкови

Седницата за разрешување на Вељаноски во сабота


Наместо расчистување на инцидентот, јас добив предлог за разрешување, изјави претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски. Тој изјави дека тоа нема да го спречи во намерата да расчити што всушност се случуваше на 1 јули. На седница во сабота ќе се расправа за неговата интерпелација.
XS
SM
MD
LG