Достапни линкови

Тројца осомничени терористи уапсени во Норвешка


Тројца мажи за кои постои сомневање дека се поврзани со Ал Каеда , се уапсени денска во Норвешка, сооопштува тамошната полиција. Уапсените се осомничени дека подготвувале терористички напади. Од норвешката полиција соопштуваат дека уапсените се поврзани со луѓе кои се под истрага во Велика Британија и во Соединетите држави. Еден од уапсените бил норвешки државјанин со ујгурско потекло, еден со ирачко, а еден бил етнички Узбек.
XS
SM
MD
LG