Достапни линкови

Ахмадинеџад - САД со „диктатура“ го контролираат светот.


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад кој денеска му се приклучи на самитот во Нигерија на 8 муслимански земји во Нигерија изјави дека САД со "диктатура" се обидуваат да ги контролираат глобалните работи. Лидерите на Д - 8 во Абуџа разговараат за начините за подобрување на економските и трговските врски.
XS
SM
MD
LG