Достапни линкови

Инцко-Југоисточна Европа добива „нова архитектура“


Високиот претставник во Босна и Херцеговина, Валентин Инцко при посетата на Црна Гора изјави дека со усвојувањето на Декларацијата за осуда на масакрот во Сребреница во српскиот Парламент и со честите состаноци на високо ниво, кои уследија по Декларацијата се воспоставува „нова архитектура“ во Југоисточна Европа. Тој смета дека некогашните противници воспоставиле нов пристап во решавањето на долготрајните проблеми.
XS
SM
MD
LG