Достапни линкови

Шпанија е вториот финалист


Шпанија ја совлада Германија со 1:0 во вториот полуфинален меч на Светското првенство во Јужна Африка. Натпреварот беше реприза од оној во финалето на европското првенство во 2008 година, кој исто така заврши во корист на Шпанија. Финалето е закажано за во недела, а Шпанија ќе ги одмери силите со Холандија, која го победи Уругавај во другото полуфинале.
XS
SM
MD
LG