Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, посвежо и ветровито со умерен повремено и засилен северен ветер. Во претпладневните часови ќе има услови за локални слаби врнежи од дожд и тоа во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17, а дневната од 19 до 27 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 23 степени.
XS
SM
MD
LG