Достапни линкови

Судењето на тројца од руските шпиони не се одржа


Судското рочиште за сослушување на тројца од осомничените дека се руски шпиони не се одржа ни денеска. Судењето од Александрија беше преместено во Њујорк. Тројцата на кои требаше да им се суди се дел од групата 11 уапсени луѓе обвинети дека шпионирале за Русија
XS
SM
MD
LG