Достапни линкови

Германија презема затвореници од Гвантанамо


Министерот за внатрешни работи на Германија изјави дека неговата земја планира да преземе двајца затвореници од затворот Гвантанамо. САД побара Берлин да се земе три затвореници, но Германија смета дека двајца се доволно. Но министерот изјавил дека и Хамбург и Рајнската Обалст ќе преземат по еден затвореник
XS
SM
MD
LG