Достапни линкови

Поплави во Молдавија, евакуирани 2.000 луѓе


Властите во Молдавија велат дека повеќе од 2.000 луѓе се евакуирани откако почнала да се излева реката Прут . Од поплавите се уништени околу 100 куќи. Се очекува нивото на реката, да се зголеми во текот на следните неколку денови. Се градат насипи да се спасат останатите домови.
XS
SM
MD
LG