Достапни линкови

Во Јемен на смрт осудени припадници на Ал Каеда


Судот во Јемен денеска осуди на смрт двајца припадници на терористичката организација Ал Каеда, поради убиства на полициски службеник и воен офицер. Обвинетите се уапсени во декември минатата година , а се обвинети дека извршиле повеќе напади во 2009-та. Ал Каеда има свои упоришта во Јемен , родното место на Осма бин Ладен.
XS
SM
MD
LG