Достапни линкови

Поранешниот диктатор на Панама осуден на 7 години затвор


Францускиот суд денеска го осуди поранешниот диктатор на Панама Мануел Нориега на седум години затвор за перење пари добиени од шверц со дрога . Судот, исто така наредил запленување на 2,3 милиони евра од француските сметки на Ногеира . Обвинителите побарале максимална казна од 10-години. Нориега, беше екстрадиран од САД во Франција во април да се соочи со судење за обвиненијата за перење пари преку француски банки.


XS
SM
MD
LG