Достапни линкови

Фатени 14 шверцери на дрога во БиХ


Во неколку градови во Босна и Херцеговина се уапсени 14 луѓе осомничени за прекуграничен шверц на дроги од Црна Гора, па преку БиХ во Хрватска. Тие се сомничат дека прошверцувале 150 килограми дрога , чија вредност на пазарот на Хрватска се проценува на 150 илјади евра, а на пазарите во Западна Европа и до 600 илјади евра.
XS
SM
MD
LG