Достапни линкови

Нетанјаху денеска ќе разговара со Бан Ки Мун


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска во Њујорк ќе има средба со генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун. Вчера Нетанјаху разговараше со американскиот претседател Барак Обама за можностите за обновување на блиско-источните мировни преговори.
XS
SM
MD
LG