Достапни линкови

НАТО силите, по грешка, убиле 5-мина авганистански војници


При воздушен напад на НАТО силите во провинцијата Газни во Авганистан, по грешка биле убиени 5-мина авганситански војници. Авганистанското министерство за одбрана остро реагираше, истакнувајки дека ова не прв пат да се случи ваков инцидент. Портпарол на НАТО потврди дека загинале авганистански војници и оти е во тек заедничка истрага.


XS
SM
MD
LG