Достапни линкови

Британските трупи ќе се повлечат од делови во Авганситан


Британските трупи ќе се повлечат од клучната област во јужен Авганистан, каде што ќе бидат заменети од американски војници, јавуваат западните медиуми. Британскиот секретар за одбрана Лиам Фокс се очекува денеска да соопшти во Парламентот дека британските сили ќе се повлечат од областа Сангин, во провинцијата Хелманд, до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG