Достапни линкови

Холандија во финалето


Фудбалската репрезентација на Холандија е првиот финалист на Светското првенство во Јужна Африка. Синоќа во полуфиналето Холанѓаните ја победија селекцијата на Уругвај со 3:2. Вториот финалист ќе биде познат вечер, а тоа ќе биде победникот од мечот меѓу Германија и Шпанија.
XS
SM
MD
LG