Достапни линкови

Европратениците бараат политички дијалог во Македонија


Европратениците бараат вистински политички дијалог од политичките партии во Македонија, ова му било порачано на лидерот на најголемата опозициска партија во Македонија, Бранко Црвенковски. На средбата со Црвенковски, европратениците му пренеле дека предуслов за европската интеграциај на земјата е решението на името. Европратениците очекуваат и да се покаже стабилна политика и изјавиле дека бојкотот на Парламентот е лошо решение.
XS
SM
MD
LG