Достапни линкови

Војник на НАТО и 6 работници убиени во Авганистан


Еден војник на НАТО е убиен денеска во источен Авганистан при експлозија на бомба. А во друг одвоен инцидент милитантите убиле 6 авганистански градежни работници. Провинциските власти соопштуваат дека милитантите најпрвин ги киднапирале работниците а потоа ги убиле.
XS
SM
MD
LG