Достапни линкови

ЕК:Бугарија да го намали буџетскиот дефицит


Европската комисија и даде рок на Бугарија до крајот на 2011 година да го намали буџетскиот дефицит под прагот од три проценти од бруто домашниот производ. Бугарија ја доби препораката од Европската Комисија откако Софија регистрира буџетски дефицит од 3,9 проценти за минатата година. Се очекува министрите за финансии од ЕУ да ја одобрат препораката овој месец.
XS
SM
MD
LG