Достапни линкови

Ромпуј во посета на Косово


Претседателот на Европскиот Совет Херман ван Ромпуј денеска од Приштина оценил дека владеењето на правото е еден од приоритетите нa ЕУ во Косово и затоа мисијата на ЕУЛЕКС е од клучно значење за европската перспектива на земјата. Ромпуј денеска во Приштина се сретна со претседателот на Косово Фатмир Сејдиу и со премиерот Хашим Тачи.
XS
SM
MD
LG