Достапни линкови

Прогресот на Македонија кон НАТО тема на утрешниот состанок во Брисел


На состанокот на Северноатланскиот совет утре во Брисел ќе се дискутира за Извештајот за прогресот на Македонија во рамки на 11-от циклус на Акцискиот план за членство во НАТО. На состанокот ќе учествуваат министрите за одбрана и за надворешни работи Зоран Коњановски и Антонио Милошоски. Тие за врема на посетата во Брисел ќе имаат и билатерална средба со генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен.
XS
SM
MD
LG