Достапни линкови

Возач на автобус застрелал 6 работници во Каиро


Шест работници се застрелани а 12 повредени кога еден возач на автобус во една фирма ги застрелат работниците, во Каиро. Возачот ги превезувал работниците од нивните домови до работното место , го запрел автобусот и отворил оган врз работниците. Полицијата по инцидентот го уапсила возачот. Се уште се истражуваат мотивите за нападот.
XS
SM
MD
LG