Достапни линкови

Приоритети на ДПА - Законот за амнестија, евроинтеграциите и името


Демократската партија на Албанците(ДПА) вчера во Гостивар ја одбележа 13-годишнината од формирањето.
Лидерот на партијата, Мендух Тачи рече дека ДПА ќе продолжи да ги оспорува „злонамерните модификации на охридската спогодба“.
„Приоритети ќе бидат почитување на законот за амнестија, интегративните процеси на Македонија во НАТО и ЕУ и на компромис во врска со името. Покрај ова нема да заборавиме и на потребата од ревитализација на кадровската структура“, рече Тачи на прославата, осврнувајќи се на приоритетите на партијата.
XS
SM
MD
LG