Достапни линкови

Руско-казахтанска енергетска соработка


Русија и Казахстан потпишаа договори за соработка за проекти за нуклеарни и хидро-електрични централи. Државните компании Росатом и Казатомпром потпишаа договор Казахстан да ја користи руската централа за збогатување на ураниум во Новоуралск наместо да гради нова.
XS
SM
MD
LG