Достапни линкови

Колумбискиот претседател може да биде уапсен во Еквадор


Еквадорскиот претседател Рафаел Кореа рече дека новоизбраниот колумбиски претседател Хуан Мануел Сантос може да биде уапсен, ако го посети Еквадор. Кореа рече дека се уште е во сила потерницата по Сантос, која е издадена по колумбиското бомбардирање на герилските кампови на ФАРК во Еквадор во 2008 година. Сантос тогаш беше министер за одбрана на Колумбија.
XS
SM
MD
LG