Достапни линкови

Средба Обама-Нетанјаху


Американскиот претседател Барак Обама денеска треба да се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Белата куќа. Тие ќе разговараат за израелско-палестинските мировни преговори, за иранската
нуклаерна програма и за Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG